Avustralya, köpekler ve kedilerin ticari amaçla çoğaltılmasını yasaklamaya başladı

Avustralya, köpekler ve kedilerin ticari amaçla çoğaltılmasını yasaklamaya başladı

Kademeli olarak, Avustralya ülke çapında köpekler ve kedilerin ticari amaçla çoğaltılması yasağı evcil hayvan olarak hizmet vermeyi amaçlayan yavruların "fabrikalarını" sona erdirmek için.

Melbourne'un önemli şehrinin bulunduğu Victoria eyaletinde, yavruların ticarileştirilmesi için aşırı yetiştirilmesini yasaklayan yasa onaylandı. Temmuz ayında yürürlüğe girmesi ve uygulamada ticari yeniden üretimin sona ermesinin yanı sıra, Bu hayvanların satılmasına izin vermeyecek parklarda, fuarlarda, internet sitelerinde, veteriner klinikleri veya başka bir ticari kuruluşta.

2020 Nisan itibariyle, yetiştiriciler maksimum 50 verimli kadına sahip olmaya yetkilidir. Ancak, 10'dan fazla kadına sahip olanlar bakanlık onayı talep etmeli ve bir dizi sıkı düzenlemeye başvurmalıdır. Reformlar, evcil hayvanları pazarlayan herhangi bir bireyin, hayvanın üreme alanını kontrol ettikleri bir kaynak numarası içermesi gerektiğini belirtmektedir.

L ve Oscar.

Dünyanın birçok yerinde gerekli olan bu yasa, tarihin esinlenmesinden ilham aldı. OskarAn dönem hayvanların satışı için piyasada kalan ve o zamandan beri bu tür karşı mücadelenin sembolü olarak hizmet ettikten sonra kötü fiziksel ve psikolojik durumdaki kurtarıldı eylemci Debra Tranter köpek tarafından benimsenen uygulamaları. Tranter kurdu Oscar kanunu Avustralya'da evcil hayvan fabrikalarını kaldırmaya adanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan (bu kanuna ismini veren).

Debra, "Yasak, bu iş modeliyle sona erecek ve hayvan zulmüne son verecek" diyor. Koruyucu. Avustralya'nın diğer eyaletlerinin de aynı kanunun uygulanmasına yakın gelecekte başlaması bekleniyor. Bu önlem Avustralya'daki türünün ilk örneğidir ve sorumlu evlat edinme medyası için teşvik kampanyaları içermektedir.

Videoyu izle: Guinness Rekortmeni Dünyanın Şişman ve Büyük Kedileri'nde (İngilizce Seslendirme)

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: