Australia zaczyna zakazać reprodukcji psów i kotów w celach komercyjnych

Australia zaczyna zakazać reprodukcji psów i kotów w celach komercyjnych

Stopniowo Australia ustanawia się w całym kraju zakaz reprodukcji psów i kotów w celach komercyjnych próbując zakończyć "fabryki" szczeniąt, które mają służyć jako zwierzęta domowe.

W stanie Wiktoria, gdzie znajduje się ważne miasto Melbourne, zostało zatwierdzone prawo zabraniające nadmiernej hodowli szczeniąt do komercjalizacji. Oczekuje się, że wejdzie ona w życie w lipcu, a w praktyce, oprócz zakończenia komercyjnej reprodukcji, nie pozwoli na sprzedaż tych zwierząt w parkach, targach, na stronach internetowych, w klinikach weterynaryjnych lub w innych placówkach handlowych.

Od kwietnia 2020 r. Hodowcy będą uprawnieni do posiadania maksymalnie 50 płodnych samic. Jednak ci, którzy posiadają więcej niż 10 kobiet, muszą poprosić o zatwierdzenie ministerialne i poddać się serii ścisłych przepisów. Reformy określają, że każda osoba, która sprzedaje zwierzęta, musi zawierać numer źródłowy, na którym sprawdza miejsce hodowli zwierzęcia.

Ja i Oscar.

Ta ustawa, tak niezbędna w wielu częściach świata, była inspirowana historią OscarAn przyjęty przez działacza Debra Tranter psa, który został uratowany w złym stanie fizycznym i psychicznym po okresie pozostał na rynku sprzedaży zwierząt i od tego czasu służył jako symbol walki z takimi praktyki. Tranter założył firmę Prawo Oscara (który podał nazwę tego prawa), organizacja non-profit zajmująca się zniesieniem fabryk zwierząt domowych w Australii.

"Zakaz zakończy się tym modelem biznesowym i położy kres okrucieństwu wobec zwierząt", mówi Debra w wywiadzie dla The Guardian, Oczekuje się, że inne stany Australii zaczną stosować to samo prawo w najbliższej przyszłości. Ten środek jest pierwszym tego rodzaju w Australii i obejmuje kampanie motywacyjne dla odpowiedzialnych mediów adopcyjnych.

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: