Austrália začína zakazovať reprodukciu psov a mačiek na komerčné účely

Austrália začína zakazovať reprodukciu psov a mačiek na komerčné účely

Postupne sa Austrália zriaďuje po celej krajine zákaz reprodukcie psov a mačiek na komerčné účely v snahe ukončiť "továrne" šteniat, ktoré majú slúžiť ako domáce zvieratá.

V štáte Victoria, kde sa nachádza dôležité mesto Melbourne, bol schválený zákon, ktorý zakazuje nadmerné odchovy šteniat na komerčné využitie. Očakáva sa, že nadobudne účinnosť v júli av praxi okrem toho, že ukončí komerčnú reprodukciu, neumožní predaj týchto zvierat v parkoch, veľtrhoch, internetových stránkach, veterinárnych klinikách alebo akýchkoľvek iných obchodných zariadeniach.

Od apríla 2020 budú chovatelia oprávnení vlastniť maximálne 50 úrodných žien. Avšak tí, ktorí vlastnia viac ako 10 žien, musia požiadať o schválenie ministerstva a predložiť sériu prísnych predpisov. Reformy špecifikujú, že každý, kto uvádza na trh domáce zvieratá, musí obsahovať zdrojové číslo, kde kontroluje miesto chovu zvierat.

L a a Oscar.

Tento zákon, tak nevyhnutný v mnohých častiach sveta, bol inšpirovaný históriou Oskar, An prijatý aktivistami Debra TRANTER psa, ktorý bol zachránený v zlom fyzickom a psychickom stave po uplynutí času zostal na trhu pre predaj zvierat a odvtedy slúžil ako symbol boja proti takejto praktík. Tranter založil Oscarov zákon (ktorý dal svoje meno tomuto zákonu), nezisková organizácia venovaná zrušeniu tovární pre domáce zvieratá v Austrálii.

"Zákaz skončí s týmto obchodným modelom a ukončí krutosť na zvieratách," hovorí Debra v rozhovore The Guardian, Očakáva sa, že ďalšie štáty Austrálie začnú uplatňovať tento zákon v blízkej budúcnosti. Toto opatrenie je prvé svojho druhu v Austrálii a zahŕňa motivačné kampane pre zodpovedné adopčné médiá.

Sledujte video: Tmavé tajomstvo Európy: očné otvorenie reči!

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: