Antropoloogid kinnitavad, et esimesed inimesed jõudsid rannikutesse Ameerikasse

Antropoloogid kinnitavad, et esimesed inimesed jõudsid rannikutesse Ameerikasse

Ameerika Ühendriikide erinevate institutsioonide antropoloogid ajalehe väljaande kaudu Teadus, nad pakuvad uus perspektiiv esimestel inimestel, kes asuvad Ameerika mandril praeguste teooriate piiritlemine. Selles väljaandes lükkavad nad välja tavapärase versiooni, mille kohaselt Clovis tegi Beringi väina kaudu esimeseks inimesi, kes elavad Ameerikas. Tegelikult näitavad viimase kümnendi jooksul avastatud tõendid, et teised rühmad jõudsid kaua aega enne ja jõudsid seda rannikuäärsetest laevadest purjetades.

Clovis ei olnud esimene.

Nagu artikli autorid rõhutavad, on enam kui 100 aastat olnud nõus teooriaga, et inimesed jõudsid läbi maasilda praegusel hetkel kui Beringi väinas – selle aja jooksul, mil me seda rännet leiame, Mere tase oleks palju madalam. On teoreetiliselt, et need esimesed asulad, mille integreerisid Clovis inimesed, sõitsid keskse koridori kaudu piirkonnale, mis praegu kuulub Ameerika Ühendriikidesse 13 500 aastat tagasi.

Kuid meil on tõendeid alates 1980. aastate lõpust mõnes Ameerika piirkonnas oli juba ammu enne Clovise rännanud inimesi. Arheoloogilised tõendid näitavad, et inimesed elasid saartel väljaspool Aasia, põhja ja isegi lõuna pool Ameerika rannikut (koos Tšiilist lõuna pool asuvate populatsioonidega) 14 000 ja 18 000 aastat varem. Lisaks on ka tõendeid selle kohta, et inimesed asusid Põhja-Ameerika sisemusse 16 000 aastat tagasi.

Hüpotees "pruunvetikas".

Autorite sõnul on kõik need uued tõendid viinud paljud selle piirkonna asjatundjad loobuma ideest, et Clovis oli esimene, kes saabus Ameerikasse. Nüüd on enam kui kunagi varem idee selle üle esimesed inimesed jõudsid paatidele, mitte jalgsi, ja nad tegid seda rannikut järgides, mis ei ületa territooriumi sisemust.

Autorite sõnul oli see võimalik, tänu midagi, mida nimetatakse "pruunvetikas"(" Vetikate tee ", tasuta tõlge) – vetikametsad, mis kasvavad otse rannikualadel. Kõik need vetikad pakuvad rikkalikku elupaika mereloomadele, mida reisijad söövad rohkesti.

Lõpetuseks juhib uurimisrühm tähelepanu sellele, et rannikualadel on tehtud väga vähe analüüse – need oleksid esimesed reisijad maa-alad, mis praegu on merega kaetud ookeani taseme suurenemise tõttu. Kui sa tõesti tahad rohkem teada saada esimesest inimestest Ameerika migratsioonidest, siis vihjaksin, et uurimine keskendub rannikule.

Vaata videot: Õppimine määrdunud töökohtadest. Mike Rowe

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: