Antropológovia tvrdia, že prví ľudia prišli do Ameriky pri pobreží

Antropológovia tvrdia, že prví ľudia prišli do Ameriky pri pobreží

Antropológovia z rôznych inštitúcií v Spojených štátoch prostredníctvom novinovej publikácie veda, ktoré ponúkajú nový pohľad na prvých ľudí, ktorí na americkom kontinente obývajú vymedzujú súčasné teórie. V tejto publikácii odmietajú konvenčnú verziu, že Clovis prešli cez Beringský prieliv, aby sa stali prvými ľuďmi, ktorí obývajú Ameriku. V skutočnosti dôkazy zistené za posledné tri desaťročia naznačujú, že iné skupiny prídu dlho predtým a dosiahli by ich plavbou v plavidlách pri pobreží.

Clovis neboli prví.

Ako autori článku zahŕňajú viac ako 100 rokov sme prijali teóriu, že ľudia prišli cez most krajiny v tom, čo je teraz známy ako Beringovu úžinu – na dobu, kedy kladieme tejto migrácie Úrovne morí by boli oveľa nižšie. To je sa domnieval, že tieto skoré osídlenie, postavené ľuďmi Clovis, cestoval cez stredné chodbou v oblasti, ktorá teraz patrí do Spojených štátov pred 13.500 rokmi.

Od konca 80. rokov však máme dôkazy už boli ľudia žijúci v niektorých oblastiach Ameriky dlho predtým, než Clovis migroval, Archeologický dôkaz ukazuje, že ľudia žili na ostrovoch mimo Ázie, severnej a dokonca aj juhoamerickí Shores (s počtom obyvateľov aj na juh od Čile) medzi 14 000 a 18 000 rokov v minulosti, Okrem toho existujú aj dôkazy, že ľudia obývali vnútro Američanov pred 16 000 rokmi.

Hypotéza o "kelpskej diaľnici".

Podľa autorov tento nový dôkaz viedol mnohých odborníkov v tejto oblasti, aby sa vzdali predstavy, že Clovis prví prichádzajú do Ameriky. Teraz viac ako kedykoľvek predtým prevláda myšlienka prví ľudia prišli do lodí a nie pešo, a urobili to po pobreží, neprekračujúc vnútrozemie územia.

Podľa autorov to bolo možné vďaka niečomu známym ako "kelp diaľnice"(" Cesta rias ", vo voľnom preklade) – riasy lesa, ktoré rastú priamo na pobreží. Všetky tieto riasy poskytujú bohatý biotop pre morské druhy, ktoré cestovatelia jedli v hojnosti.

Na záver, výskumná skupina poukazuje na to, že na pobrežích sa uskutočnili veľmi málo analýz, ktoré by mali prví cestujúci obydlených oblastí krajiny, ktoré sú v súčasnosti pokryté morom v dôsledku nárastu hladín oceánov. Ak naozaj chcete vedieť viac o prvej migrácii ľudí do Ameriky, navrhnite, aby sa vyšetrovanie zameralo na pobrežie.

Sledujte video: Test inteligencie Lexus NX300h 4×4 –

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: