Antropologlar ilk insanların Amerika'ya kıyılardan geldiğini doğruladılar.

Antropologlar ilk insanların Amerika'ya kıyılardan geldiğini doğruladılar.

ABD'de çeşitli kurumlardan Antropologlar, bir gazete yayını aracılığıyla bilimteklif ettiler Amerikan kıtasını doldurmak için ilk insanlara yeni bir bakış açısı Mevcut teorileri sınırlamak. Bu yayında, Clovis'in Amerika'da yaşayan ilk insanlar olmak için Bering Boğazı'ndan geçtiği geleneksel versiyonu reddediyorlar. Aslında, son otuz yılda keşfedilen kanıtlar, diğer grupların daha uzun bir süre önce geldiklerini ve kıyıdan gemilerde yelken açarak bunu başardıklarını göstermektedir.

Clovis ilk değildi.

Makalenin yazarlarının işaret ettiği gibi, 100 yıldan uzun bir süredir, bu göçün yerini saptadığımız zaman için, insanların şimdi Bering Boğazı olarak bilinen bir köprünün içinden geçtiği teorisini kabul ediyoruz. Deniz seviyeleri çok daha düşük olur. Clovis halkı tarafından bütünleştirilen ilk yerleşimlerin, şu anda 13.500 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri'ne ait bir bölgede merkezi bir koridordan geçtiği teorileşmiştir.

Ancak, 1980'lerin sonundan bu yana kanıtlarımız var. Amerika'nın bazı bölgelerinde yaşayan insanlar zaten Clovis göç etmişti. Arkeolojik kanıtlar, insanların Asya dışındaki adalarda, Şili'nin güneyi ve hatta güney kıyılarında (Şili'nin güneyindeki nüfusla birlikte) yaşadıklarını göstermektedir. Geçmişte 14.000 ve 18.000 yıl. Ek olarak, insanların 16,000 yıl önce Kuzey Amerika'nın iç kısımlarında yaşadıklarına dair kanıtlar da var.

"Kelp otoyolunun" hipotezi.

Yazarlara göre, tüm bu yeni kanıtlar, bölgedeki uzmanların çoğunun Clovis'in Amerika'ya ilk ulaştığı fikrini terk etmelerine yol açtı. Şimdi her zamankinden daha fazla, bu fikir hakim İlk insanlar teknelere geldi ve yürüyerek değil, sahilleri takip ettiler.Bölgenin iç kesimini değil.

Bu mümkün, yazarlara göre, "olarak bilinen bir şey teşekkürlerkelp karayolu"(" Algae road ", serbest tercüme) – kıyılarda yetişen yosun ormanları. Bütün bu algler, gezginlerin bolca yedikleri deniz türleri için zengin bir yaşam alanı sağlar.

Sonuç olarak, araştırma grubu kıyılarda çok az analiz yapıldığına işaret ediyor – ilk seyahat edenler şu anda deniz tarafından kapsanan toprakların yaşadığı bölgeler okyanus seviyelerindeki artış nedeniyle. Amerika'ya ilk insan göçü hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, araştırmanın kıyılara odaklanmasını öneririz.

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: