Antropolodzy twierdzą, że pierwsi ludzie przybyli do Ameryki przez wybrzeża

Antropolodzy twierdzą, że pierwsi ludzie przybyli do Ameryki przez wybrzeża

Antropologowie z różnych instytucji w Stanach Zjednoczonych, poprzez publikację gazet Nauka, oferują nowe spojrzenie na pierwszych ludzi, którzy zamieszkują kontynent amerykański ograniczanie obecnych teorii. W tej publikacji odrzucają konwencjonalną wersję, którą Clovis pokonali przez Cieśninę Beringa, aby stać się pierwszymi ludźmi zamieszkującymi Amerykę. W rzeczywistości, dowody odkryte w ciągu ostatnich trzech dekad sugerują, że inne grupy przybyły dawno temu i osiągnęłyby to poprzez żeglugę statkami przybrzeżnymi.

Clovis nie byli pierwsi.

Jako autorzy artykułu obejmują ponad 100 lat jesteśmy przyjmując teorię, że ludzie przyszli po drugiej stronie mostu lądowego, co jest obecnie znany jako Cieśninę Beringa – do czasu, kiedy kładziemy tej migracji, Poziomy morza byłyby znacznie niższe. Uważa się, że te pierwsze osady, zintegrowane przez lud Clovis, podróżowały przez centralny korytarz w regionie, który obecnie należy do Stanów Zjednoczonych 13,500 lat temu.

Mamy jednak dowody od końca lat osiemdziesiątych byli już ludzie żyjący w niektórych regionach Ameryki na długo przed tym, jak Clovis wyemigrował, Archeologiczne dowody wskazują, że ludzie żyli na wyspach poza Azją, na północy, a nawet na południu amerykańskich wybrzeży (z populacjami nawet na południe od Chile) 14 000 i 18 000 lat w przeszłości, Ponadto istnieją dowody na to, że ludzie zamieszkiwali wnętrze Ameryki Północnej 16 000 lat temu.

Hipoteza "autostrady kelp".

Według autorów, wszystkie te nowe dowody skłoniły wielu ekspertów w tej dziedzinie do porzucenia idei, że Clovis przybyli pierwsi w Ameryce. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, przeważa ten pomysł pierwsi ludzie przybyli do łodzi, a nie pieszo, i zrobili to po wybrzeżu, nie przekraczając wnętrza terytorium.

Było to możliwe, zdaniem autorów, dzięki czemuś znanym jako "autostrada kelp"(" Droga algowa ", w wolnym tłumaczeniu) – lasy alg rosnące bezpośrednio na wybrzeżach. Wszystkie te glony stanowią bogate siedlisko dla gatunków morskich, które wędrowcy jadali w obfitości.

Podsumowując, grupa badawcza wskazuje, że przeprowadzono bardzo mało analiz na wybrzeżach – mieliby to pierwsi podróżni zamieszkałe regiony lądowe, które obecnie są pokryte morzem ze względu na wzrost poziomu oceanów. Jeśli naprawdę chcesz dowiedzieć się więcej na temat pierwszych ludzkich migracji do Ameryki, zasugeruj, że śledztwo koncentruje się na wybrzeżach.

Obejrzyj wideo: Pojawiły się dowody na i homo sapiens nie pochodzi z Afryki

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: