8 nových liekov, ktoré sa stávajú obľúbenými

8 nových liekov, ktoré sa stávajú obľúbenými

Mňau mňau, anjel prach, Krokodil, Flakka a NBOMe sú niektoré z nových psychoaktívnych látok, značkové lieky, replikované v tajných laboratóriách po celom svete, ako na ihlách s úradmi. Hlavne obľúbený u mladých ľudí, je to asi syntetické lieky, ktoré sa snažia reprodukovať účinky populárnych drog, ako je marihuana, heroín a kokaín, ale so skrytou podrobnosťou: sú oveľa silnejšie než originálne látky s vedľajšími účinkami, ktoré sú veľmi škodlivé pre zdravie spotrebiteľov. Aby to bolo ešte horšie, kvôli novosti existuje len málo vedeckých štúdií, ktoré určujú jeho dlhodobé účinky.

Anjel prášok.

Prášok anjelov má tri formy spotreby: údené, požitím a injekciou. Jeden gram liečiva je možné získať od 20 USD do 30 USD. To sa objavilo v 50. rokoch ako anestetikum, ale jeho lekárske použitie bolo prerušené kvôli bludom a psychotickým výbuchom, ktoré spôsobili u niektorých pacientov. Od 70. rokov sa stala tajnou drogou. Látka má prezentáciu bieleho kryštalického prášku.

Jeho spotreba v malých dávkach (od 1 do 5 mg) vyvoláva pocit opilosti sprevádzaný relaxáciou, vytvára pocit odpojenia od reality, nedostatok koordinácie motorov, ťažkosti s koncentráciou a halucinácie.

Pôsobí tým, že preniká do mastných vrstiev tela, čo zvyšuje jeho akčný čas. Je schopný meniť srdcovú frekvenciu a tlak, čo zvyšuje pravdepodobnosť útrapy.

NBOMe.

Spôsob spotreby je podobný spôsobu spotreby LSD, malé pásy papiera, ktoré sú umiestnené na jazyku. Cena každej dávky sa pohybuje medzi 9 a 15 dolárov. Je to asi silný psychedelik s podobnými účinkami ako LSD, Existuje viac ako 12 rôznych typov NBOMe a začalo sa predávať v roku 2010 prostredníctvom internetu.

Tento druh látky spôsobuje silnú zmenu v svedomí a tiež spôsobuje vizuálne a sluchové halucinácie, eufóriu a pocity lásky. Nežiaduce účinky zahŕňajú prepuknutie paranoja, tachykardiu, hypertenziu a záchvaty a môžu viesť k akútnemu zlyhaniu obličiek. Dve dávky (alebo tesnenia) stačia na to, aby spôsobili predávkovanie.

Krokodil.

Krokodil sa spotrebuje výlučne injekciou, dávka sa pohybuje medzi 6 a 8 dolárov. Je to asi typ syntetického heroínu určený na lekárske účely v roku 1932 v Sovietskom zväze pod názvom desomorphine. Začala sa šíriť ako rekreačná droga počas roku 2000. Oblasť tela, do ktorého sa vstrekuje, sa stáva silná, tmavá a zelenkastá, so stupnicami, ako keby to bola koža krokodíla.

Účinok tejto drogy je hlboký stav letargie a relaxácie, ale trvá veľmi málo (približne 2 hodiny), čo podporuje jej spotrebu. Spotreba látky spôsobuje vážne poškodenie krvných ciev a tkanív z miest, kde sa aplikuje, čo spôsobuje nekrózu a gangrénu. Existuje riziko zápalu kostí a amputácie postihnutých končatín.

Syntetická marihuana

Rovnako ako originál, spotrebuje ho aj fajčením. Jeho cena je okolo 9 USD za gram a je vyrobená zo základne zloženej z aromatických rastlín (mletá tráva, jemné byliny atď.). Táto báza sa zmieša s kvapalným roztokom syntetických molekúl s farmakologickou aktivitou podobne ako tetrahydrokanabinol (THC), účinná látka v marihuane.

Výlet s týmto liekom spôsobuje účinky podobné ako bežné marihuany, ale intenzívnejšie. Môžete zažiť stav relaxácie, zmenu nálady a zmeny vo vnímaní reality. Nežiaduce účinky zahŕňajú hypotermiu a zníženú citlivosť v tele. Neoprávnené použitie látky môže viesť k záchvatom a poškodeniu obličiek.

DOB.

Forma spotreby je požitím alebo papierom na jazyku, každá pečiatka stojí približne US $ 60. Ide o psychoaktívnej látky odvodenej od amfetamínov (liek stimulujúci centrálny nervový systém) sa zvyšuje s atómom brómu. Podobne ako extáza sa zvyčajne predáva v čírych kapsulách s kapacitou 500 mg, ale sotva obsahuje 1 až 1,5 mg liečiva – teda názov "kapsula vzduchu".

Jeho účinok ponúka vizuálne, sluchové a hmatové halucinácie, ale tiež spôsobuje zrýchlenie myslenia známe ako synestézia, situácia, keď majú zvuky farbu a farby zvuk. Môže stimulovať iracionálne prípady násilia. Pri konzumácii vo vysokých dávkach spôsobuje stratu pamäti, nevoľnosť a spúšťa svalové kŕče v dolných končatinách.

Špeciálny-K.

Spotreba sa uskutočňuje inhalačným práškom, riedeným injekčným podaním alebo tabletami. Každá dávka má približnú cenu 10 USD a je vyrobená z anestetického liečiva používaného u koní a u ľudí, ketamínu. Najprv syntetizovaný v roku 1962, bol počas vojny vo Vietname vo veľkej miere využívaný na zmiernenie bolesti medzi zranenými.

Pri konzumácii spôsobuje mierne upokojenie a fantastické myšlienky (ako keby ste boli v sne), zníženie motorickej aktivity a zmeny nálady. Používatelia tiež hlásia pocit, že sú mimo vlastného tela. Zneužívanie látky môže viesť k zvýšeniu telesnej teploty, ktorá spôsobuje poškodenie svalov, obličiek a pečene.

Flakka.

Liečivo sa spotrebuje fajčením, vdychovaním, vstreknutím alebo požitím látky. Každá dávka má približnú cenu 5 USD. Mimoriadne ekonomické a s halucinogénnymi účinkami, môže byť definovaný ako typ soli do kúpeľa, meno, ktoré dostalo rozsiahlu skupinu syntetických drog s výskytom malých kryštálov. Kúpeľové soli sú vyrobené z chemicky podobných látok ako katinón, zlúčenina, ktorá sa získava z afrického khátového krovu (Catha edulis).

Pri konzumácii spúšťa uvoľňovanie dopamínu a serotonínu, dvoch neurotransmiterov spojených s pocitmi radosti a eufórie. Vo veľkých množstvách môže generovať intenzívne delirium. Znamená to nepriaznivé účinky lieku zvýšenie telesnej teploty až o 40 stupňov (hypertermia), ktorá môže trvalo poškodiť obličky. Taktiež spôsobuje tachykardiu a zvýšenie krvného tlaku.

Miau Miao

Spôsob spotreby je rovnaký ako v prípade flakky, aj keď je drahší s priemernou cenou 15 EUR za gram. Táto droga je tiež súčasťou rodiny kúpeľových solí. Vyrába sa z rýchlo pôsobiaceho stimulantu, mefedrón, ktorý sa zvyčajne nachádza vo forme bieleho prášku, ktorý sa predáva na internete ako hnojivo pre rastliny.

V tele spôsobuje pocit ekvivalentný zmesi medzi kokaínom a ektázou. Zvyšuje sa stav eufórie a agitácie. Môže tiež spôsobiť halucinácie.

Zneužívanie lieku Miau Miau môže spôsobiť závažné vedľajšie účinky, ako je extrémna paranoja, halucinácie, infarkty a prepuknutia schizofrénie, najmä ak spotrebiteľ trpí nejakým typom duševnej choroby.

Ako psychoaktívny účinkuje v našom mozgu.

Ľudský mozog sa skladá z miliárd neurónov, ktoré posielajú a prijímajú správy vo forme elektrických signálov a chemických stimulov, ktoré podporujú prechod informácií. Neuróny sú v zásade rozdelené na tri časti: bunkové telo, axóny a dendrity.

S tvarom, ktorý vyvoláva dlhý chvost, sú axóny zodpovedné za prenos elektrických a chemických impulzov, ktoré dostávajú dendrity iných neurónov (niečo známe ako synapses). Neuróny sa nikdy nedotýkajú a medzi nimi je priestor nazývaný synaptická rozštiepka.

Tieto uvoľnené látky sú známe ako neurotransmitery. Lieky, ktoré sú chemickými molekulami, presne zasahujú do tejto komunikácie medzi neurónmi, menia výkon neurotransmiterov.

Sledujte video: Ústna história Guida Van Rossuma 2. časť

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: