6 Veci, ktoré prisahate, sú pravdivé, ale sú to skutočne mýty

6 Veci, ktoré prisahate, sú pravdivé, ale sú to skutočne mýty

Už ste už počuli, že mýtus, že používanie rake na odstránenie telesných vlasov necháva to hrubšie? A vedeli ste, že rohy vo Vikingských prilbách sú v skutočnosti moderným vynálezom? Existuje veľa každodenných mýtov, ktoré nás obklopujú a je načase, aby sme ich trochu opustili.

01 – Jablko Adama a Evy.

Podľa knihy Genesis: Eva vezme ovocie, kousne ju a ponúka ju Adamovi. Toto by sa stalo prvým párom na svete, ktorý by padol do hriechu. Avšak, neexistuje žiadny odkaz na druh ovocia v Biblii.

V pôvodnej verzii textu sa odkazuje na "strom vedy o dobrom a zlom". Mýtus, že to bolo jablko, bolo založené vizuálnymi reprezentáciami rôznych umelcov o tejto téme a pravdepodobne vzniklo podobnosťou slov Vulgate: "lignus scientiae boni et mali"(" Strom vedy o dobrom a zom ") a"malum"Ktoré je latinské podstatné meno pre" jablko ".

02 – Prebudenie spánku môže spôsobiť smrť.

Je celkom pravdou, že prebudenie človeka, ktorý trpí nádechom v spánku, môže byť nebezpečný, pretože je to osoba, ktorá si neuvedomuje a môže reagovať nepredvídateľným a dokonca násilným spôsobom, keď sa zrazu prebudí. Ale skutočnosť, že sa to prebudí, môže urobiť dojem tak intenzívne, že končí v smrti, je úplne nedôvodná viera.

03 – Použitie hrebeňov na odstránenie vlasov robí to hrubšie.

Je to obrovský mýtus spôsobený hlavne falošným dojmom. Keď používame hrabanie, prerezávame vlasy s pokožkou, presne na mieste, kde má väčšiu hrúbku, Potom, keď sa vlasy začnú opäť rozrastať, máme pocit, že je oveľa silnejší ako predtým, než sme ich vytrhli.

04 – Van Gogh prerušil ucho za ženu.

Začnime tým, že objasníme, že Van Gogh len znížil kúsok ľavého laloku (nie celého ucha) počas epizódy psychózy pred svojim priateľom Paulom Gauguinom, Van Gogh ho vyhrážal tým istým nožom, ktorý mu ublížil, a potom zabalil kus ucha do kúska látky.

Krátko nato malíri priniesli "dar" neznámej prostitútke v blízkosti bordelu. Je zrejmé, že prostitútka bola vystrašená a oznámila polícii, ktorá dokázala nájsť Van Gogha včas a pomohla mu zabrániť mu krvácať na smrť.

05 – Otroci postavili egyptské pyramídy.

Séria objavov v posledných rokoch zmenila túto myšlienku, v skutočnosti to diktujú dôkazy boli slobodnými, rešpektovanými a dobre platenými pracovníkmi, pretože boli pochovaní vedľa pyramídy faraóna. Ak by boli otrokmi, nikdy by im neumožnili odpočívať v týchto krajinách.

06 – Vikingovia nosili helmy s rohmi.

Portréty týchto bojovníkov začali mať helmy s rohmi po 19. storočí, kedy predstavila ich opera Wagner, hoci severská civilizácia existovala omnoho skôr a neexistujú žiadne historické náznaky, že by toto príslušenstvo malo tento vzhľad.

Sledujte video: Co vydržia riedené chladiace zmesi? – porovnanie – AUTOvKELLY

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: