6 príbehov, ktoré začali správou v fľaši

6 príbehov, ktoré začali správou v fľaši

Väčšina správ, nájdené vo fľašiach plávajúce vo svetových moriach sú úplne nepravdivé, výplodom predstavivosti aj takí, ktorí chceli zabiť čas nečinnosti. Avšak, tam sú niektoré zaujímavé príbehy, ktoré sa začali práve vtedy, keď sa človek rozhodol uložiť správu (niekedy nie tak zvláštne) do fľaše, bez toho aby si predstaviť, že je táto akcia skončí v manželstve, sa záchranou väzňa alebo príbehu hlboko sa pohybuje Dnes prezentujeme šesť z týchto skutočných anekdot.

Hľadanie lásky

V roku 1955, keď sa plavil na otvorenom mori, švédsky menom Ake Viking napísal poznámku, dal ho do fľaše a nasmeroval ju na "niekto krásny a ďaleko"A skončila s odkazom, ktorý povedal:"napíšte mi, kto ste". O pár rokov neskôr sa na tento list stretla mladá talianska žena s názvom Paolina.

Pani odpovedala "Nie som krásna, ale zdá sa mi zázrak, že táto malá fľaša zašla tak ďaleko a zatiaľ sa k mne dostala. Preto vám odpoviem". Obaja začali komunikovať prostredníctvom korešpondencie a nakoniec Viking sa plavil na Sicíliu, aby sa osobne stretol s tajomnou Paolinou. Muž sa zdal byť skutočne krásnou ženou a niekoľko mesiacov neskôr skončili v manželstve.

Posledné slová.

11.4.1912, mladý muž menom Jeremiah Burke a jeho bratranec Nora Hegarty nastúpili RMS Titanic v Írsku. Pár Jeremiášových sestier sa už usadilo v Spojených štátoch, takže s Nourou plánovali osloviť ich v Bostone. Predtým ako sa Jeremiáš Burke dostal na loď, jeho matka mu podala fľašu svätej vody, aby ho ochránila a dala mu veľa šťastia.

Avšak, mystická sila kvapaliny, ktorá nefungovala: Jeremiah Burke a Nora Hegarty boli medzi cestujúcimi, ktorí zomreli po potopení Titanicu 15. apríla. O niekoľko rokov neskôr našiel človek fľašu na Dunkettle Beach, veľmi blízko rezidencie Burke. Vnútri tejto fľaše bola poznámka, ktorá mohla prečítať: "Z Titaniku: sbohem všetkým. Burke de Glanmire, Cork.

Táto poznámka bola v rodine Burkeho držaná asi storočie, až do roku 2011 bola darovaná múzeu.

Úspora fľaše.

Loď prezývaný Lennie, ktorý sa plavil z Bristolu, Anglicka, bol unesený posádkou v roku 1875. Vzbúrenci skončil zabíjanie kapitána, dva dôstojníkov a požadoval, aby správca, belgický názvom Van Hoydonck, ktorý sa plavil na Gibraltár.

Hrozí smrťou, Van Hoydonck dodržiaval rozkazy … ale tajne nariadil chlapcovi, aby napísal 24 poznámok, ktoré Van Hoydonck vložil do 24 fliaš, Neskôr sa plavil loďou do Francúzska a hodil fľaše cez palubu. Neuveriteľné, ako sa môže zdať, francúzska armáda skončila s jednou z týchto fliaš vo svojich rukách a poslal vojenskú loď, aby zistila.

Neozbrojených zaoberať francúzskej dôstojníkmi, vzbúrenci vzdali a boli zatknutý a poslaný do Anglicka, kde boli súdení za vraždy a odsúdený na zavesenie. Van Hoydonck zase otvoril reštauráciu v Anglicku, vydal sa a nikdy sa nevrátil k moru.

Božie cesty sú tajomné.

Funkcia "Evangelista fľaše whisky", Náboženský menom George Phillips, Použil som fľaše na kázanie Božieho slova, V apríli 1940 sa tento zotavujúci alkoholik inšpiroval kusom dreva, ktorý pozoroval plávajúce pozdĺž pláže. "Vtedy Boh hovoril ku mne," povedal Phillips.

Odtiaľ, začal zbierať fľaše prázdne popolnice whisky, rovnaký vypchávky s evanjelizačné letáky (Tryptické a náboženské brožúry) a kartami spiatočnej adresy, potom sa hodiť do Puget Sound v blízkosti svojho bydliska, Tacoma, Washington. Spočiatku ich hodil osobne, ale v roku 1941 začal nábor námorníkov z odchádzajúcich lodí, aby mu hodili fľaše.

V priebehu dvoch desaťročí Phillips odhadol, že poslal približne 40 000 fliaš, z ktorých 2 000 odpovedalo zo 40 rôznych krajín.

Správa od väzňov.

V roku 2009 počas rekonštrukcie budovy v blízkosti vyhladzovacieho tábora v Osvienčime skupina pracovníkov našla fľašu zabudovanú do steny. Vo vnútri kontajnera bola poznámka napísaná tužkou z 20. septembra 1944. Čítalo "protiletadlový prístrešok pre personál T. W. L", Tiež obsahoval zoznam s menami a mestom pôvodu sedem mužov a skončil s"všetci medzi 18 a 20 rokmi“.

Múzeum v Osvienčime-Birkenau sledovalo niekoľko mien na tomto zozname a zistilo, že boli nútení vybudovať prístrešie na objednávku nacistov. Počas vašej práce, tajne napísali túto poznámku, vložili ju do fľaše a zapečatili ju vnútri jednej z múrov, Jediný muž, ktorý žije v čase objavu, Wacław Sobczak, povedal počas rozhovoru: "Nemci zabili slabých a chorých. Nikdy som si nemyslela, že prežijeme. Chceli sme od nás niečo zostať, aj keď to bola jednoduchá fľaša. "

Päť zo siedmich mien na zozname dokázalo prežiť koncentračný tábor. Osud ostatných dvoch nie je známy.

"Guinness je pre teba dobré!"

V roku 1954 spoločnosť Guinness Exports Ltd. spustila reklamnú kampaň s názvom "Láhev kvapka". Celkom 50 tisíc fliaš Guinness, každá s kartou vo vnútri, ktorá požiadala príjemcu, aby ju vrátila, aby dostala odpoveď, boli spustené z rôznych plavidiel po celom svete. Spoločnosť začala dostávať odpovede z Bahám, Tahiti, Mexika, Anglicka, medzi ostatné krajiny sveta.

Propagácia, ktorá obsahovala správu "Guinness je pre teba dobré!"Bolo to tak úspešné, že to zopakovali v roku 1959 v rámci osláv 200 rokov spoločnosti. Pri tejto príležitosti, Guinness vypustil do Atlantského oceánu neuveriteľných 150 000 fliaš, každý s pergamenom z "kancelárie kráľa Neptúna", brožúru vysvetľujúcu históriu spoločnosti, malú príručku na premenu fľaše na stolovú lampu a reklamu na Ovaltine.

Takmer 60 rokov po tejto kampani sa stále nachádzajú fľaše.

Sledujte video: Co vydržia riedené chladiace zmesi? – porovnanie – AUTOvKELLY

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: