5 zabawnych powodów, aby uwierzyć, że Ziemia jest płaska

5 zabawnych powodów, aby uwierzyć, że Ziemia jest płaska

Teoria płaskiej Ziemi pojawi się, w oczach wielu, zniewagą, a nawet bluźnierstwem. Jeśli jednak spojrzymy na dobrą stronę, zdamy sobie sprawę, że mają bardzo zabawne powody, dla których powinniśmy zacząć myśleć o swoich argumentach.

1 – Będziesz częścią wybranego klubu.

Według statystyk na świecie przekraczamy obecnie 7 miliardów ludzkich istot na planecie. Zdecydowana większość tej liczby wierzy, że Ziemia ma kulisty format lub prawie, ponieważ właściwy termin to geoidy.

Istnieje jednak niewielka liczba osób przekonanych, że jest to podłe kłamstwo. Towarzystwo Flat Earth ma obecnie nieco ponad 100 zarejestrowanych członków, W latach 90. sięgnęła ponad trzech tysięcy członków, ale pożar zniszczył wszystkie pliki i musiał zacząć od nowa.

2 – Wpływowe osoby popierają tę teorię.

Jeśli chcesz przekonać się, że Ziemia jest płaska, masz całkowitą rację. Jak już wcześniej zauważyłeś, nie będziesz jedyną istotą ludzką na tej planecie z tą mentalnością. "Sławny", który jest częścią tej grupy, jest Ustaz Mohammed Yusuf, założyciel i były przywódca sekty Boko Haram, A to dlatego, że członkowie tej grupy terrorystycznej sprzeciwiają się wszystkim konwencjom zachodniej edukacji.

Jeśli jednak uważasz, że porównanie z terrorystą jest zbyt ekstremalne, nie spodoba Ci się inna ważna historyczna osoba, która poparła ten pomysł: Adolf Hitler, Podobno nazistowski dyktator był jedną z niewielu osób, które dotarły do ​​krańca Ziemi, na skraju Antarktydy.

3 – Będziesz żył w omletie.

Teoretycy płaskiej Ziemi bronią, że planeta ma format dysku, podobnie jak omlet, otoczone ogromnymi pasmami górskimi lodu, które uniemożliwiają opróżnianie oceanów w kosmos.

Nikt nigdy nie widziałby tego, ponieważ NASA jest odpowiedzialna za skierowanie wszystkich lotów zbliżających się do liniowej granicy Ziemi. Wydaje się nawet poetyckie, prawda?

4 – Pokażecie, że Albert Einstein się mylił.

Kto twierdzi, że Ziemia jest okrągła (wiesz, twój nauczyciel nauka iw zasadzie 7000000000 osób) twierdzi, że głównym problemem płaskiej Ziemi byłaby w stosunku do jego nasilenia: jak to działa, jeśli mieliśmy płaską planetę? Według tych teoretyków planeta porusza się ze stałą prędkością 9,81 m / s, taką samą jak grawitacja, Dlatego jesteśmy "wypychani" z powrotem na planetę i nie możemy się stąd wydostać.

A Księżyc? Cóż, tak, obraca się wokół Ziemi. Podróżuje ona jednak przez Kosmos z prędkością równą prędkości naszej planety i dlatego nigdy nie oddziela się od nas. Czy to wydaje się szalone? A Słońce i gwiazdy? Byłoby znacznie bliżej Ziemi, niż przypuszczamy. Zapomnij o "latach świetlnych": są tylko kilka tysięcy kilometrów stąd.

Mam na myśli, że wszystkie fizyki, które znasz, są złe i możesz powiedzieć, że jesteś mądrzejszy od Einsteina. Jasne, tak długo, jak Ziemia jest płaska.

5 – Możesz narysować horyzont.

Możesz pokazać ideę, że Ziemia jest płaska w bardzo prosty i przekonujący sposób: wyciągnij linijkę nad horyzontem i sprawdź, czy nie ma ona żadnego rodzaju krzywizny.

Oczywiście, jeśli ktoś mówi, że Ziemia jest ogromna i dlatego nie jest możliwe krzywizna jest postrzegane przez ludzkie wystarczy powiedzieć, że jest źle oka. W końcu udowadniasz prawdziwość swojej teorii.

Gdzie jest teraz twój Bóg?

Obejrzyj wideo: 10 najśmieszniejszych memów lub płaskoziemców

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: