5-minútový trik, ktorý vám pomôže spať rýchlejšie

5-minútový trik, ktorý vám pomôže spať rýchlejšie

Pre mnohých ľudí sa stáva skutočným trápením: len nakláňajte hlavu na vankúš a mozog začína cestovať ďaleko. Z účtov splatných na problémy vo vzťahu, od škvrny na streche, ktorá sa zjavne práve objavila na programe dňa nasledujúceho dňa. Absolútne všetko, čo si možno predstaviť, prechádza hlavou a odďaľuje príchod dlho očakávaného snu.

Okrem tradičných odporúčaní ako vypnutím svetiel, odstrániť rozptýlenie, ako je televízia a mobilné alebo ponechať priestor v tichosti, je tu nová odporúčania, ktoré môžu pomôcť tým, ktorí nemôžu upokojiť myseľ zaspať rýchlejšie. Je to trik, ktorý netrvá dlhšie ako 5 minút.

Štúdia

Na Baylorskej univerzite to výskumná skupina dospela k záveru organizovanie nápadov pred spaním pomáha podstatne skrátiť čas potrebný na zaspanie kedysi ležal.

Prostredníctvom štúdie zahŕňajúcej 57 dobrovoľníkov (väčšinou dvadsaťjeden rokov), ktorí boli rozdelení do dvoch skupín, výskumníci navrhli uskutočniť cvičenie skôr, ako spí. Jedna zo skupín by mala ako aktivita napísať všetko, čo bolo potrebné si spomenúť na druhý deň. Druhá skupina by mala ako aktivitu napísať všetko, čo urobili predošlý deň.

Činnosť trvala len niekoľko minút pre väčšinu účastníkov a výskumníci si všimli, že dobrovoľníci, ktorí to urobili naposledy Dokázali spať až 10 minút skôr než tí, ktorí to neurobili.

Reflektujte a usporiadajte nápady.

Zdá sa, že zvyčajne žijeme v každodennom živote a odpovieme na požiadavky bez toho, aby sme mali čas odrážať to, čo robíme, a organizovať myšlienky pre ďalšie kroky. Práve tu sa objavuje výhoda písania: písanie nám pomáha odrážať a usporadúvať myšlienky, zatiaľ čo náš mozog stále pracuje v plnej rýchlosti.

Mali títo mladí ľudia, ktorí vedeli denník, možnosť rýchlejšie spať? Koniec koncov, myšlienka písať veci pred spaním nie je nič nové. Alebo ešte lepšie, v iných oblastiach k záveru, že prekladajú z myšlienky v papierovej podobe v otázkach, ako je znižovanie úzkosti, lepšie informácie o absorpčnú kapacitu a učenia rozvinúť.

Skúsili ste to niekedy? Neváhajte a podeľte sa o výsledky, ktoré ste dostali v komentároch, alebo ak máte nejakú inú neomylnú taktiku, aby ste rýchlo zaspali. Ak to nefunguje pre vás, je tu niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť na spanie.

Sledujte video: 4 jednoduché tipy, ako rýchlo schudnúť

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: