2014 yılında dünyanın en iyi 10 (ve en kötü) şehirleri

2014 yılında dünyanın en iyi 10 (ve en kötü) şehirleri

Dünyada en iyi nerede yaşıyorsun? Bunu kanıtlamak istiyorsan, gezegendeki başka bir noktaya gitmelisin. Hakkında Melbourne2014 yılında Avustralya İstihbarat Birimi tarafından yapılan sınıflandırmaya başkanlık eden bir Avustralya şehridir. Ekonomist (EIU) kim koydu Viyana, Avusturya’da ve Vancouver, Kanada'da podyumun ardışık yerlerinde En iyi yaşam kalitesi olan şehirler.

Özetle, eğer iyi yaşamak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey Avustralya veya Kanada'ya gitmek, çünkü bu iki ülke tüm pastayı yediyse ilk on sıralamanın 7'sini işgal etti.

Biz madalyonun diğer tarafında ŞamSuriye’de, yaşamak için en kötü şehir olarak Dakka Bangladeş'te ve Port Moresby Papua Yeni Gine'de. Çalışma, kentlerdeki yaşam koşullarını, sağlık hizmetleri, çevre, kültür, eğitim ve alt yapıların istikrarı ve kalitesi gibi bir dizi faktöre dayanarak değerlendirmiştir.

Herhangi bir Meksikalı şehrin bazı uçlarda olup olmadığını bilmenin bir yolu yoktur, çünkü çalışma ve raporlar özeldir ve sadece ödeme yapıldıktan sonra erişilebilir, ancak zorunlu kayıt yaptırmadan aynı temel verileri görselleştirmek mümkündür. EIU'nun sitesi, hayırsever bir ruhun onları Scribd'e yüklemeye uygun olmasından dolayı.

2014'te yaşamak için en iyi 10 şehir.

1. Avustralya'da Melbourne.

2. Avusturya'da Viyana.

3. Kanada'da Vancouver.

4. Kanada'da Toronto.

Avustralya'da 5. Adelaide.

6. Kanada'da Calgary.

7. Avustralya'da Sidney.

8. Finlandiya'da Helsinki.

Avustralya'da 9. Perth.

10. Yeni Zelanda'da Auckland.

Top 10: 2014 yılında yaşamak için en kötü şehirler.

1. Suriye'de Şam.

2. Bangladeş'te Dhaka.

Papua Yeni Gine'de 3. Port Moresby.

4. Nijerya'daki Göller

Pakistan'da 5. Karaçi.

Cezayir'de 6. Cezayir.

7. Zimbabve'de Harare.

Kamerun'da 8. Douala.

Libya'da 9. Trablus.

10. Fildişi Sahili'nde Abidjan.

Kaynak: eiu

Videoyu izle: İyi 10 Kalecisi 2014'de Türkiyenin

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: