19 faktov o starovekej histórii, ktoré sa neučíte v škole

19 faktov o starovekej histórii, ktoré sa neučíte v škole

Z Ríma do Grécka a z Číny do Egypta vám dnes predstavíme niektoré údaje o dávnej histórii, ktoré vďaka svojej prehnanej, škandalóznej a podivnej prírode nenájdete v učebniciach. To, čo sme sa dozvedeli o dávnej histórii až do maturitnej skúšky, je len povrchná vrstva. Za vojnami, pyramídy a králi, ktorí zaplavujú učebnice, história nášho sveta je plná neuveriteľných udalostí predstavujúcich spoločností a postáv, ktoré väčšina z nás nikdy nevie spoznať.

Tieto príbehy, často oplzlé a nechutné porovnaní so stretli sme sa v škole, môže poskytnúť viac intímne o tom, čo to znamená život v úplne inej dobe, ďaleko od cenzúry, ktorá často napĺňa oficiálnej verzie perspektívu.

A je to, že niektoré z najvýraznejších faktov starovekej histórie boli cenzurované v učebniciach, pretože moderný svet sa považoval za urážlivý alebo veľmi nepríjemný. Hoci pre ľudí, ktorí žili v týchto časoch, tieto udalosti boli rovnako banálne ako krutá realita, ktorej čelíme v dnešnej dobe.

Horšie, veľa z týchto skutočností v dávnej histórii sa jednoducho nikdy nezaznamenalo. Starí písaeri sa venovali poukazovaniu na meno kráľov a ich dobytie a vo veľmi zriedkavých prípadoch sa odvážili ísť ďalej. Každodenný život obyčajných smrteľníkov a spôsob, akým sa dennodenne rozvíjali, sa takmer nikdy nezaregistrovali, a keď to bolo hotové, väčšina týchto záznamov bola odsúdená na zabudnutie.

Všetky informácie, ktoré sme sa dozvedeli o zvykoch a zvykoch ľudí, ktorí existovali v dávnej histórii, pochádza zo zbierania rozptýlených kľúčov, ktoré boli objavené v zrúcaninách, ktoré zanechali, v hrobkách, v ktorých boli pochovaní, a objektoch, ktoré cenili.

Keď sa teda dozvieme o dávnej histórii, v podstate skúmame svet, ktorý už dlho zabudol. Obmedzenia pojmu "starodávna história" sú rozptýlené, aj keď väčšina sa približuje tým, že pokrýva tisíce rokov, od 3000 ° C. do roku 500 nl, od vzniku písania k debaklu Ríma, po celom svete. V tomto prepadnutí minulosti je ešte stále svet a niektoré údaje, ktoré zdieľame nižšie, presahujú to, čo si dokážete predstaviť.

Staroveké Rimania používali starnúcu moč ako ústnu vodu, Vzhľadom na prítomnosť amoniaku, jedného z najefektívnejších prírodných aseptických látok na planéte, bol na tento účel výborný moč.

V malej oblasti Súdán je viac pyramíd než v celom Egypte, Známy ako pyramíd v Merom, budovy sú umiestnené v púšti Sudáne a boli postavené na počesť kráľovskej rodiny (kráľovstvo Kush) medzi 2.700 a 2300 rokov v minulosti. Kushova ríša týchto kráľov sa rozšírila zo Stredozemného mora na dnešný Chartúm, hlavné mesto Sudánu.

stará neznáma civilizácia presunula obrovské skaly pozdĺž 240 km na vybudovanie Stonehenge, Primitické európske mesto jednoducho známe ako Bell-Beaker civilizácia Bol zodpovedný za presun týchto hornín s priemernou hmotnosťou štyroch ton na pamätník Wiltshire v Anglicku, niekde medzi rokmi 2600 a 1600 a. Dôvody sú neznáme, ale odborníci sa domnievajú, že skaly by mohli byť použité na liečenie.

Zubná pasta bola vynájdená starými Egypťanmi, Bolo to zmes vyrobená z korenia, mäty, halitu a sušených kvetov.

Funkcia "sati"Je to starodávna prax indiánov, z ktorej pozostávala spáliť živú vdovu na pohrebnej hore jej neskorého manžela, Bola to hinduistická viera, v ktorej by poslušná manželka mala sledovať svojho manžela k ďalšiemu životu. Podľa niektorých záznamov sa "dobrovoľný" rituál praktizoval v období medzi rokmi 320 a 1829, ale aj účty žien pod vplyvom drog, ktoré boli v ohni proti ich vôli. Hoci bola prax zakázaná, nové prípady sú z času na čas známe.

starí juhoameričania boli zodpovední za objavenie procesu mumifikácie, Chinchorro, ľud, ktorý obýval chilskú púšť Atacama, mumifikoval svojich mŕtvych 2 000 rokov pred Egypťanmi. Proces pozostával z odkrvenia mŕtvoly, extrakcie orgánov a svalov a vyplnenia dutín rastlinami pred vypálením kože a položením masky na tvár.

Obyvatelia starovekého Ríma rozširovali svoje exkrementy v záhradách, Táto látka známa ako "čierna zem" slúžila ako hnojivo pre rastliny, ale tiež šírila choroby.

Ženy starovekého Ríma používali prirodzenú antikoncepciu: rastlina s názvom Silfio. Používali zdroj tak často, že skončili hneď.

Tento človek zázračne dokázal prežiť vlnu ničenia, ktorú rozpustil Vesuvius na Pompeji v roku 79 nl. Bohužiaľ, zatiaľ čo utiekol, skala sa rozdrvila hlavou.29. mája 2018 skupina archeológov, ktorí uskutočnili výkopy v Pompejích, stretla kostru nešťastnej témy.

Ak žena v Mesopotámii otehotnela na svadobnú noc, manžel mal možnosť "vracať" chybný tovar do rodiny, Manželstvo by mohlo byť zrušené aj vtedy, ak sa na slávnostnom ceremoniáli nepodniklo banket.

Starí mayzi hľadali hlavy svojich detí, aby sa podobali na ucho kukurice, Zvykli skomprimovať hlavy malých, aby vytvorili špicatý tvar. Mayovia boli naozaj posadnutí obilím, pretože tu bola viera, že muži boli vyrobení z rastliny.

Mayovia boli prvými spotrebiteľmi čokolády od 600 rokov. V archeologickom objekte v severnej časti Belize bolo umiestnených niekoľko hrnčiarskych nádob obsahujúcich najstaršie známe stopy kakaového stromu. Možno, že predchádzajúce civilizácie konzumovali kakao, ale Mayovia prvá vyrábali primitívnu čokoládu s vodou, medom, čili papričkami a kukuričnou múkou, aby pripravili spenený nápoj.

Staré jaskyne Longyou sú komplexom jaskýň vyrobených ľuďmi okolo 200 rokov. C. Boli objavené v roku 1992, keď sa miestny muž pokúsil vypustiť hlboké rybníky. Sú to úplné tajomstvá a neexistuje historický záznam o stavbe jaskýň, oveľa menej ich účelu.

Medzi 300 a. a 300 AD, starí japonskí pochovaní ľudia vo vázach, Tieto keramické nádoby sa menili vo veľkosti a kvalita predmetov, ktoré umiestnili vo vnútri alebo mimo prieskumov, rozlišovala občanov vyššej triedy v nižšej triede. Výkopy a výskum stále prebieha v historickom parku Yoshinogari, kde boli vykonané dôkladné rekonštrukcie, aby sa podobali vzhľadu osady v tom čase.

O starých druidoch vieme veľmi málo, pretože zakazujú písanie svojich vedomostí, To neznamená, že sú negramotní ľudia, naopak, boli extrémne inteligentní, dostatočne na to, aby zabránili tomu, aby sa ich znalosti dostali do zlých rúk.

Starovekí Egypťania používali paviány ako domáce zvieratá, Zdá sa však, že s týmito zvieratami neboli opatrní. Mumifikované pozostatky paviánov, ktoré výskumníci našli, ukazujú obranné znaky zlomenín v ramenách, zlomeniny v iných častiach tela, podvýživu a deformácie spojené s ich životom v klietkach.

Odhad z Počas výstavby Veľkého čínskeho múru prišlo o život 400 tisíc ľudí od 3. storočia pred nl Mnohí z týchto pracovníkov, ktorí boli skutočne odsúdení a vojaci, boli pochované v samotnej stene, Od tej doby stena prešla viacerými štádiami zhoršenia a opevnenia a štruktúra, ako ju poznáme, bola väčšinou prebudovaná počas dynastie Ming (1368-1644).

V starovekom svete, svastika bola vnímaná ako symbol spirituality a šťastia, Obraz bol nájdený v stovkách kultúr po celom svete: vyrezávané v 30 tisícročných mamutových klych, na neolitických tabliet nachádzajúcich sa v Srbsku a používané počas obdobia rímskeho kresťanstva. Symbol, ktorý kedysi predstavoval pozitívum, bol zvrátený antisemitským asistentom nemeckého obchodníka, ktorý sa v roku 1871 stal archeológom Heinrichom Schliemannom, zvyšok je nešťastným príbehom.

Rímsky básnik Gaius Valerius Catullus napísal takú obscénnu báseň v 1. storočí pred nl že angličtina bola nedávno preložená. "Carmen XVI" je strašne vulgárne a ohrozuje grafické odkazy na sodomy a znásilnenie.

Sledujte video: Staroveký Egypt

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: