10 miast o najlepszej jakości życia na świecie w 2013 roku

10 miast o najlepszej jakości życia na świecie w 2013 roku

Niektóre miasta są idealne do wypoczynku, inne do zajęć sportowych, podczas gdy inne są bardziej przystosowane do biznesu i pracy. Istnieje jednak pewien rodzaj metropolii że uda się zrównoważyć udanej gospodarki, a także zapewnia wysoką jakość życia dla swoich obywateli, pozwalając stresujące tempo życia codziennego znikną w łańcuchu wypoczynku i rozrywki.

W ramach tego założenia prezentujemy listę stworzoną przez witrynę Traveller's Digest, cyfrowy magazyn specjalizujący się w turystyce i podróży najlepsze miasta na świecie do życia, zgodnie z takimi czynnikami, jak gospodarka, bezrobocie, koszty utrzymania, jakość życia, rozrywka i kultura.

Ciekawe jest to, że różni się od klasyfikacji miast, które każdego roku prezentuje gazeta The EconomistKtóry faworyzuje tylko pierwszych miast na świecie, redaktorzy podkreślić, że podczas gdy kraje rozwijające się zwykle nie są w stanie zapewnić taką samą jakość życia swoich obywateli, że kraje rozwinięte nie należy bezkrytycznie stosować tę charakterystyczne Wiele krajów rozwijających się ma co najmniej jedno lub dwa miasta klasy, które są warte porównania z głównymi miastami świata.

10. Barcelona, ​​Hiszpania.

Idealny dla artystów, pisarzy, filmowców … Znany jest z muzeów, ekstrawaganckich klubów nocnych, wspaniałych plaż i wyjątkowej architektury. Uważane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ich tożsamość kulturowa różni się od Hiszpanii, a język kataloński jest używany częściej niż hiszpański.

9. Montreal, Kanada.

Studenci i miłośnicy sztuki znajdą tu jedno z najbardziej ekscytujących miast. Mówi się regularnie, że jest to europejskie miasto w Ameryce, ma wielką wielokulturową obecność. Ma żywe życie nocne, a koszty mieszkania nie są tak drogie, jak w Vancouver. Ma poważne instytucje kulturalne, muzea i galerie.

8. Curitiba, Brazylia.

Kurytyba, stolica brazylijskiego stanu Paraná, jest średniej wielkości miastem z prawie 2 milionami mieszkańców i znajduje się w południowym regionie Brazylii. Kurytyba jest daleka od hałaśliwych, zanieczyszczonych i niebezpiecznych miast, takich jak São Paulo i Rio de Janeiro. Z jednej strony, miasto jest klasyfikowane jako najbardziej znośne miasto w Brazylii i otrzymało prestiżowe nagrody w uznaniu jego ekologicznych inicjatyw zrównoważonego rozwoju. Jest to czyste i bezpieczne miasto, z wieloma parkami i centralną i spokojną okolicą.

7. Frankfurt, Niemcy.

Idealny dla profesjonalistów poszukujących wysokiej jakości życia, ponieważ jest to kapitał finansowy Europy kontynentalnej, a finanse to przemysł miasta, ale jednocześnie jest to jedno z najbardziej przystępnych miast do życia, ma komercyjny wizerunek poruszony, ale życie nie jest ani tak intensywne, ani problematyczne.

6. Nowy Jork, USA.

Centrum kulturalne i siła gospodarcza. Jest to największe miasto w Stanach Zjednoczonych i, jak mówią, stolica kultury zachodniej. Ma dostęp do różnych instytucji kulturalnych, które przyciągają młodych i ambitnych imigrantów z całego świata. Jedno z najbardziej wielokulturowych i różnorodnych miast na świecie. Dom Wall Street i największa giełda papierów wartościowych na świecie.

5. Hongkong, Chiny.

Szczególnie przydatny dla bankowców, nauczycieli języka angielskiego i podróżujących po świecie. Ma bardziej liberalne społeczeństwo niż wiele krajów azjatyckich. Mają świetną konkurencję z Singapurem i Tokio jako finansową i kulturalną stolicą Azji. Miasto jest domem dla dużej liczby emigrantów i Chińczyków urodzonych za granicą. Jego jedzenie jest nieporównywalne, transport jest bardzo podzielony, lotnisko jest jednym z najlepszych na świecie. Nie ma podatków, a te, które istnieją, są niskie, ale powszechną skargą jest wysoka cena nieruchomości i zła jakość powietrza.

4. Portland, USA

Specjalna dla miłośników outdooru. Jest to największa metropolia, większa od Oregonu, ale niewielka, licząca zaledwie 600 000 mieszkańców. Klimat umiarkowany, artystyczna atmosfera, a nawet dzielnice miasta są malownicze. Świetne miejsce dla rowerzystów i spacerowiczów. Doskonały system transportu z szybkim pociągiem MAX.

3. Singapur.

Jest to miasto-państwo w południowo-zachodniej Azji, jednym z najbardziej wielokulturowych krajów, w którym miesza się stara i nowa kultura. To nie jest najbardziej liberalne, ale jest to dobre miejsce do życia. Kuchnia jest znana na całym świecie, a jej możliwości rozrywki są liczne. Najlepszy ze wszystkich, jest oficjalnie najbezpieczniejszym krajem na świecie, Ma światowej klasy system transportowy i duże lotnisko. Stopa bezrobocia jest zaskakująco niska: 2,9%. Jest to centrum światowego handlu, a podatki dochodowe są śmiesznie niskie.

2. Zurych, Szwajcaria.

Jest zalecany dla bankierów i uzależnionych od czekolady. Jest to spokojne, bezpieczne, malownicze, bogate i przyjemne miejsce. Jest chroniona przez Alpy i cieszy się ogromną reputacją pokoju i stabilności, dlatego ludzie powierzają swoje pieniądze bankom, dlatego jest centrum gospodarczym kraju. Sektor usług zatrudnia większość ludności, stopa bezrobocia jest mniejsza niż 4%. Jest to drugie miejsce, w którym oferujesz najlepszą jakość życia na świecie.Jest to także czyste i nowoczesne miasto, wadą jest to, że jest bardzo drogi.

1. Sydney, Australia.

Jest to największe miasto i centrum gospodarcze Australii. Mieszkańcy mają dostęp do planu opieki zdrowotnej i powszechnej, ma doskonały system opieki społecznej z najlepszymi szpitalami. Miasto ma prawie idealną pogodę prawie przez cały rok i wiele możliwości rozrywki. Gospodarka Sydney jest zróżnicowana, choć zależy to głównie od sektora usług i przemysłu. Bezrobocie na poziomie krajowym wynosi 5,3%.

Naprawdę szkoda, że ​​pierwsze miasto Ameryki Łacińskiej, które pojawia się na tej liście, nie jest Meksykańskie.

Obejrzyj wideo: Świadek koronny (2007) – Film Polski

Like this post? Please share to your friends:
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: